20 th Century WomenKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Tituj te Tjere: Grate e Shekullit XX
  • Zhanri: komedi, drame
  • Prodhuar ne vitin: 2016
  • Shtuar me: 03.05.2018
  • Regjia: Mike Mills
  • Aktoret: Annette Bening, Elle Fanning, Greta Gerwig

Pershkrim i shkurter:
Dashuria, jeta dhe perpjekjet e nje mamaje per te rritur nje djale ne fundin e viteve 70. Padituria e nje shpirti te lire kunder nevojave te nje te riu qe perpiqet te gjeje karakterin e tij te vertete. Duke jetuar ne nje shtepi qe e ndan me 3 njerez te tjere per te paguar qerane, mamaja e tij perpiqet te krijoje lidhje te cilat ai nuk mund ti perballoje. Ajo nuk mund tja dali me paaftesine e tij per te folur dhe kerkon ndihmen e femrave te tjera ne jeten e tij per te ndare barren e rritjes se tij.