Charlie and the Chocolate factoryKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Tituj te Tjere: Carli dhe fabrika e cokollatave
  • Zhanri: aventure, komedi, familjar
  • Prodhuar ne vitin: 2005
  • Shtuar me: 27.02.2018
  • Regjia: Tim Burton
  • Aktoret: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly

Pershkrim i shkurter:
Nje djale i vogel fiton nje tur ne fabriken me te mrekulleshme te cokollates ne bote, te drejtuar nga krijuesi me i pazakonte i cokollatave.