The Mupets take ManhatanKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Tituj te Tjere: Kukullat pushtojne Manhatanin
  • Zhanri: aventure, komedi, drame
  • Prodhuar ne vitin: 1984
  • Shtuar me: 03.03.2018
  • Regjia: Frank Oz
  • Aktoret: Jim Henson, Frank Oz, Dave Goelz

Pershkrim i shkurter:
Kermit dhe shoku i tij shkojne ne Nju Jork per te marr pjese ne muzikal ne Broduej dhe zbulojne qe eshte nje detyre me e veshtire se ce prisnin.