Dasma e SakosKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Zhanri: drame, social
  • Prodhuar ne vitin: 1998
  • Shtuar me: 01.05.2018
  • Regjia: Vladimir Prifti
  • Aktoret: Elvira Diamanti, Agim Qirjaqi, Ndricim Xhepa

Pershkrim i shkurter:
Ngjarjet e Dasmes se Sakos vijne permes mjegullash mesjetare ne nje qytet fantozmagorik. Nen ็atite e gurta dhe muret keshtjellore ndodhin drama te medha.. Metaforat marrin te thone se shperdorimi i pushtetit ka thelb te njejte por shfaqje te ndryshme. Ne te gjitha rastet aspirata e vetme e njeriut eshte liria dhe nje jete me dinjitet te vertete njerezor.