Femijet e sajKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Zhanri: drame, social
  • Prodhuar ne vitin: 1957
  • Shtuar me: 02.05.2018
  • Regjia: Hysen Hakani
  • Aktoret: Marie Logoreci, Xhemal Berisha, Naim Frasheri, Loro Kovaci

Pershkrim i shkurter:
Vitet 50-te. Ngjarjet zhvillohen ne nje fshat te thelle malor ku nje qen i terbuar kafshon djalin e Fatimes. Doktori i fshatit e keshillon Fatimen te vrapoje ne qytet per ti bere tetanozin por ajo e šon femijen te Remja nje grua qe sheron duke perdorur magjine. Semundja e djalit te vogel perparoi dhe ai vdiq.