Gjurme ne deboreKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Zhanri: lufte, drame
  • Prodhuar ne vitin: 1984
  • Shtuar me: 03.05.2018
  • Regjia: Edmond Tare
  • Aktoret: Petrit Malaj, Astrit Hasani, Sheri Mita, Petraq Taci, Petrit Tuna

Pershkrim i shkurter:
Ne rajonin kufitar, ushtaret shikojne hapa dhe dyshojne per shkelje te kufirit. Iliri, nje ushtar i regjimentit, fillon te dyshoje tek fshatari Shan Shopeli, i cili meret me gjueti, por qellimi i tij eshte te beje te mundur futjen e nje bande agjenture te huaj. Ata bien ne gjurmet e tyre ku pati nje beteje, ne te cilen Iliri plagoset rende dhe humbet jeten.