Jeta ne duart e tjetritKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Zhanri: social, drame, familjar
  • Prodhuar ne vitin: 1991
  • Shtuar me: 03.05.2018
  • Regjia: Albert Xholi
  • Aktoret: Eva Alikaj, Kristaq Skrami, Bujar Asqeriu, Reshat Arbana

Pershkrim i shkurter:
Dy shoke shkolle Fredi dhe Spiro takohen rastesisht. Fredi punon ne nje fshat te thelle ndersa Spiro ka karriere te shkelqyer ne qytet. Spiro, zyrtar i larte, ndjehet i terhequr nga bukuria e Anes, gruas se Fredit. Papritur Ana ndeshet me nje ane te panjohur te karakterit te te shoqit. Per hir te karrieres qe i ofron Spiro ai nuk e kupton qe miku i dikurshem po i kerkon ne kembim dicka shume te shenjte per Anen.