Partizani i vogel VeloKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Zhanri: per femije
  • Prodhuar ne vitin: 1980
  • Shtuar me: 04.05.2018
  • Regjia: Xhanfise Keko
  • Aktoret: Eduard Cala, Petro Papakosta, Pandi Raidhi, Kadri Roshi

Pershkrim i shkurter:
I vogli Velo mezi pret te rritet dhe te behet partizan i vertete. Kjo deshire e tij forcohet edhe me shume pas vrasjes se te atit nga armiqte dhe ai insiston qe ta zevendesoje ate me cdo kusht. Disa here ai nuk pranohet ne rradhet e partizaneve per shkak te moshes se tij te vogel dhe te pushkes qe eshte me e gjate se ai. Por Velo nuk dorezohet. Me ne fund ai arrin te pranohet ne rradhet e partizaneve.