Rruga e LiriseKliko ketu per ta pare filmin!

Traileri i filmit

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga filmat ne shqip!

  • Zhanri: social, drame, lufte
  • Prodhuar ne vitin: 1982
  • Shtuar me: 05.05.2018
  • Regjia: Esat Musliu
  • Aktoret: Roza Anagnosti, Marjeta Ljarja, Eli Veizi, Tinka Kurti

Pershkrim i shkurter:
Nje grup vajzash dhe grash partizane nisen ne Beratin e cliruar per te marre pjese ne Kongresin e pare te Gruas Antifashiste. Atyre u duhet nje rruge e veshtire per te kaluar midis armiqve ne zonat ende te pushtuara dhe te mposhtin koncepte patriarkale e konservatore. Kjo eshte rruge plot sakrifica por njekohesisht rruga e lirise se gruas.