Dashuri dhe Ndeshkim me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Ask ve Ceza
  • Zhanri: aksion, drame, romance
  • Prodhuar ne vitet: 2010-2011
  • Sezonet: [1-69], [70-186]
  • Perditesimi i fundit: 07.05.2018
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Kudret Sabanci

Aktoret: Murat Yildirim, Nurgul Yesilcay, Tomris Incer, Feride Cetin

Pershkrim i shkurter:
Dashuri dhe Ndeshkim flet per Yaseminin qe punon ne nje agjensi reklamash. Nje jave perpara marteses ajo zbulon se i fejuari e tradhetonte me miken e saj te ngushte. I fejuari i Yasemin-it shfajqesohet per shkak te zgjedhjes se saj per te mbetur e virgjer deri pas martese. Ai e dinte arsyen e kesaj vendimarrjeje, gje e cila e irriton edhe me shume Yaseminin.
Pas vdekjes se te motres gjate nje aborti, Yasemini i kish premtuar te atit se nuk do te kryente marredhenie perpara martese. E tronditur nga tradhetia e te fejuarit, Yasemini vendos te transferohet ne Bodrum. Ne forme rebelimi ajo vendos te kaloje nje nate te nxehte me Savas-in, te parin mashkull qe takon ne nje bar, por shume shpejt do te pendohet dhe do te heqe dore menjehere, duke lene Savasin pas me nje mal pikepyetjesh. Ndonese Yasemin mendon se Savasi eshte nje barist, ai ne te vertete eshte djali i nje prej familjeve me te pasura ne Van dhe jeton ne Itali. Savasi ishte kthyer ne Turqi per dasmen e te vellait,i cili po martohej per te sheshuar nje mosmarreveshje mes dy familjeve. Pas dasmes Savas humbet te vellane dhe te atin pas nje aksidenti rrugor. Tashme, eshte rradha e Savasit te marre ne dore frenat e biznesit te dyshimte te familjes, nga i cili ishte perpjekur gjithnje te qendronte larg. Per me teper, sipas traditave te familjes, Savasi duhej te martohej me nusen e te vellait, pavaresisht synimeve te tij.

Lexo me shume...

Dashuri dhe Ndeshkim me titra shqip Episodi ...