Dashuri e Plagosur me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Vatanim Sensin, Wonded Love
  • Zhanri: drame, histori, romance
  • Prodhuar ne vitet: 2016-2018
  • Sezonet: [1-168]
  • Perditesimi i fundit: 03.12.2020
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia:

Aktoret: Halit Ergenc , Berguzar Korel, Boran Kuzum, Pinar Deniz, Miray Daner , Celile Toyon Uysal, Fatih Artman, Onur Saylak

Pershkrim i shkurter:
Ne vitet e fundit te Perandorise Osmane, kur ne Ballkan kishte nisur lufta, nje familje gjendet e ndare nga rrethanat, ben cmos per te qendruar e bashkuar. Xhevdeti, nje gjeneral i ushtrise turke, si pasoje e nje komploti, shpallet tradhtar dhe bashkohet me ushtrine greke, por me nje mision te fshehte. Nderkohe, e shoqja, Azizja, rrit femijet e vegjel se bashku me te vjehrren dhe perballet e vetme me veshtiresite e periudhes se luftes dhe mungesen e bashkeshortit, te cilin e dashuron me shume se gjithcka. Nje epike ngjarjesh emocionuese e konfliktuale, nje histori mbi familjen, dashurine, patriotizmin, lakmine, sakrificen edhe perkushtimin.

Lexo me shume...

Dashuri e Plagosur me titra shqip Episodi ...