Ertugrul me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Dirilis Ertugrul
  • Zhanri: aksion, histori, drame
  • Prodhuar ne vitet: 2014-2019
  • Sezonet: [1-26], [27-61], [62-91], [92-121], [122-150]
  • Perditesimi i fundit: 16.08.2019
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Mehmet Bozdag, Metin Gunay

Aktoret: Engin Altan Duzyatan, Serdar Gokhan, Hulya Darcan, Kaan Tasaner, Esra Bilgic, Osman Soykut

Pershkrim i shkurter:
Nen kercenimin e sulmeve te mongoleve fiset turke largohen nga Azia qendrore. Fisi Kaji eshte njeri prej tyre, me 400 tenda nomadesh, qe vendosen ne Anatoli. Nen kercenimin e urise dhe ushqimit te pamjaftueshem ata deshirojne te migrojne per nje jete me te mire. Drejtuesi i tyre, Sulejman Shah, nuk deshiron te marre nje vendim te nxituar, e per pasoje vonesa e vendimit ben qe njerezit te fillojne te dyshojne tek ai.

Djali i ri i Sulejman Shahut eshte Ertegruli. Shpejt babai i tij do te vendose per mergimin e fisit te tij dhe Ertugrulit i ngarkohet detyra per te zbuluar nje vend te pershtatshem. Rrjedha e ngjarjeve qe do te pasoje do te coje ne formimin e Perandorise Osmane.

Lexo me shume...

Ertugrul me titra shqip Episodi ...