Gjithcka per tim Bir me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Poyraz Karayel
  • Zhanri: drame, aksion, krime, romance
  • Prodhuar ne vitet: 2015-2018
  • Sezonet: [1-72], [73-189], [190-214]
  • Perditesimi i fundit: 12.05.2018
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Cagri Vila Lostuvali, Osman Tasci

Aktoret: Ethem Ozisik, Deniz Gurlek, Melek Seven, Melih Ozyilmaz

Pershkrim i shkurter:
Poyraz Karayel eshte nje polic qe jeton i lumtur me djalin e tij. Nderkohe qe lufton kunder kontrabandisteve, ai e gjen veten ne nje kurth. Ai hiqet nga detyra dhe denohet me burg per nje vit, per nje krim te cilin nuk e ka bere. Per kete arsye, humbet kujdestarine e te birit, e cila i jepet vjehrrit te tij. Poyrazi ka nje jete plot kontraste, ashtu si e ka edhe emrin Poyraz (ere verilindore) Karayel (ere veriperendimore).
Pas nje vit, pasi Poyrazi del nga burgu, nuk ka me asnje shprese. Ai nuk eshte me polic dhe nuk ka te drejte te marri kujdestarine e te birit, sepse nuk ka nje pune te qendrueshme. Ai fillon te punoj si shofer taksie dhe ne te njejten kohe ndjek fshehtesisht mafjozin me te madh te Stambollit, Bahri. Ai informon komisarin qendror vazhdimisht per levizjet e kryemafjozit. Nje dite, ai i shpeton jeten kryemafjozit, ne mes te nje shkembimi armesh dhe fiton besimin e tij, edhe pse nuk kishte kete qellim. Per kete arsye ai merr nje oferte pune nga kryemafjozi. Me marreveshjen qe ka bere me komisarin qendror, ai bashkohet me mafjen per te marr kujdestarine e djalit te tij. Gjate kesaj kohe ai dashurohet me Ajshegylin, nje doktoreshe te bukur. Ata bien ne dashuri me shikim te pare. Poyrazi nuk e di qe Ajshegyli eshte vajza e kumbarit Bahri.
Ne kete histori do te shohim dashurine e dy te rinjeve, te destinuar per njeri tjetrin, por qe lidhjen me mafjen. Do te arrij Poyrazi te marri kujdestarine e te birit? Do ta marr vesh Ajshegyli qe Poyrazi punon me babain e saj? Do ta shkaterroj Poyrazi kumbarin me te madh te Stambolluit apo do te behet dhe ai Mafjoz?

Lexo me shume...

Gjithcka per tim Bir me titra shqip Episodi ...