Mehmet Pushtuesi me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Mehmed Bir Cihan Fatih
  • Zhanri: aksion, histori
  • Prodhuar ne vitet: 2018-2018
  • Sezonet: [1-21]
  • Perditesimi i fundit: 17.01.2019
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Cevdet Mercan

Aktoret: Kenan Imirzalioglu, Cetin Tekindor, Gurkan Uygun, Busra Develi.

Pershkrim i shkurter:
Sulltani i Perandorise Osmane Mehmeti II, jetoi ne vitet 1432-1481. Pas vdekjes se babait te tij, Sulltan Muratit, Mehmeti ngjitet ne fron ne moshen 19-vjecare ne vitin 1451. Ai gjithmone kishte enderruar te pushtonte Kostandinopojen, por ky pushtim kishte deshtuar dhjetera here me pare nga paraardhesit e tij. Askush nuk ka besim se kjo Mehmeti do te mund ta shtiere ne dore Kostandinopojen, pervec trimave te tij besnike.

Mehmeti duhet te luftoje jo vetem kunder Perandorise Bizantine, por edhe kunder kundershtarit te tij brenda Perandorise, Halil Pashait dhe ndjekesve te tij. Ne kohen e dobesimit te Perandorise Bizantine dhe fuqizimit te Sulltanatit Osman, seriali nxjerr ne pah luften per pushtet dhe territore, konfiktet dinamike brenda Perandorise Osmane dhe intrigat brenda pallatit perandorak.

Lexo me shume...

Mehmet Pushtuesi me titra shqip Episodi ...