Shekulli i Madherishem Kosem me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Muhtesem Yuzyil: Kosem
  • Zhanri: drame, histori
  • Prodhuar ne vitet: 2015-2017
  • Sezonet: [1-30], [31-60]
  • Perditesimi i fundit: 25.11.2017
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Mert Baykal, Yagiz Alp Akaydin

Aktoret: Beren Saat, Berk Cankat, Anastasia Tsilimpiou, Hakan Sahin, Boran Kuzum, Halil Kumova

Pershkrim i shkurter:
Anastasia, eshte nje vajze greke 13 vjecare, qe jeton ne Tinos. Ajo eshte pikturuar me pare me nje qengj ne duar. Ky vizatim u dergua me vone ne pallatin TopKapi, ku u vu re nga Amedi, sulltani i ri i Perandorise Osmane qe sapo ka hipur ne fron. Sulltanesha Safije urdheroi qe ajo te sillej ne pallatin TopKapi.

Anastasia, tregoi nje personalitet te forte, pasi kjo ishte hera e pare qe perballej me veshtiresi te verteta. Kur mberriti ne Pallat, Ahmeti takohej me shpesh me te. Ajo nuk e kishte perjetuar me pare dashurine dhe e refuzoi dashurine e Ahmedit, por me kalinin e kohes ajo filloi te eksploronte kuptim e dashurise. Ajo e nderroi emrin e saj ne Kosem dhe u be Sulltanesha me e fuqishme ne historine e Perandorise Osmane.

Lexo me shume...

Shekulli i Madherishem Kosem me titra shqip Episodi ...