Sulltanesha Kosem me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Muhtesem Yuzyil Kosem
  • Zhanri: aksion, drame, histori
  • Prodhuar ne vitet: 2015-2017
  • Sezonet: [1-60], [61-120], [120-175]
  • Perditesimi i fundit: 05.03.2019
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Mert Baykal, Yagiz Alp Akaydin

Aktoret: Beren Saat, Berk Cankat, Anastasia Tsilimpiou, Hakan Sahin, Boran Kuzum, Halil Kumova

Pershkrim i shkurter:
Episodet e reja i gjeni ketu
Anastasia, eshte nje vajze greke 13 vjecare, qe jeton ne Tinos. Ajo eshte pikturuar me pare me nje qengj ne duar. Ky vizatim u dergua me vone ne pallatin TopKapi, ku u vu re nga Ahmedi, sulltani i ri i Perandorise Osmane qe sapo ka hipur ne fron. Sulltanesha Safije urdheroi qe ajo te sillej ne harrem. Kur mberriti ne Pallat, Ahmedi u dashurua me te. Ajo nuk e kishte perjetuar me pare dashurine por me kalinin e kohes ajo filloi te eksploronte kuptim e saj. Ajo e nderroi emrin e saj ne Kosem dhe u be Sulltanesha me e fuqishme ne historine e Perandorise Osmane.

Lexo me shume...

Sulltanesha Kosem me titra shqip Episodi ...